Daily Journal logo

THURSDAY

AUTO RACING

4:25 a.m. (Friday) — Formula One: Practice, Autodromo Nazionale Monza, Monza, Italy (ESPN2)

COLLEGE BASEBALL

6 p.m. — Auburn at Alabama (SECN)

6:30 p.m. — South Carolina at LSU (ESPNU)

COLLEGE FIELD HOCKEY

2 p.m. — Indiana at Michigan St (BTN)

MEN’S COLLEGE LACROSSE

6 p.m. — Duke at Virginia (ACCN)

WOMEN’S LACROSSE

4 p.m. — Notre Dame at Boston College (ACCN)

WOMEN’S COLLEGE SOCCER

4 p.m. — Big Ten Tournament: Iowa at Penn St., Semifinal (BTN)

6:30 p.m. — Big Ten Tournament: Wisconsin vs. Rutgers, Semifinal, State College, Pa. (BTN)

FIGURE SKATING

10:30 p.m. — ISU: The World Team Trophy, Osaka, Japan (taped) (NBCSN)

GOLF

6:30 a.m. — EPGA Tour: The Austrian Open, Round 1, Diamond Country Club, Atzenbrugg, Austria (GOLF)

10 a.m. — PGA Tour: The RBC Heritage, Round 1 Featured Groups, Harbour Town Golf Links, Hilton Head, S.C. (GOLF)

2 p.m. — PGA Tour: The RBC Heritage, Round 1, Harbour Town Golf Links, Hilton Head, S.C. (GOLF)

6 p.m. — LPGA Tour: The LOTTE Championship, Round 2, Ko Olina Golf Club, Kapolei, Hawaii (GOLF)

HORSE RACING

12 p.m. — NYRA: America’s Day at the Races (FS2)

MLB BASEBALL

11 a.m. — Philadelphia at NY Mets OR Miami at Atlanta (MLBN)

1:10 p.m. — Cleveland at Chicago White Sox (NBSCH)

2 p.m. — Cleveland at Chicago White Sox OR Boston at Minnesota (games joined in progress) (MLBN)

6 p.m. — Arizona at Washington OR Toronto at Kansas City (7 p.m.) (MLBN)

9 p.m. — Colorado at LA Dodgers OR Detroit at Oakland (joined in progress) (MLBN)

NBA BASKETBALL

6:30 p.m. — Milwaukee at Atlanta (TNT)

9 p.m. — Boston at LA Lakers (TNT)

NHL HOCKEY

6 p.m. — Florida at Tampa Bay (NBCSN)

6:30 p.m. — Chicago at Detroit (NBSCH)

MEN’S SOCCER

7 p.m. — UEFA Champions League: TBA (taped) (CBSSN)

7 p.m. — CONCACAF Champions League: Real Estelí at Columbus Crew, Round of 16 2nd Leg (FS1)

9 p.m. — CONCACAF Champions League: Atlético Pantoja at CF Monterrey, Round of 16 2nd Leg (FS1)

SURFING

5:30 p.m. — WSL Championship Tour: The Rip Curl Narrabeen Classic, Sydney (FS2)

TENNIS

4 a.m. — Monte Carlo-ATP Early Rounds (TENNIS)

6 a.m. — Monte Carlo-ATP Early Rounds (TENNIS)

12 p.m. — Charleston-WTA Early Rounds (TENNIS)

WNBA BASKETBALL

6 p.m. — WNBA Draft (ESPN)